طراحی ویلا مدرن

ما مشتاق هستیم محیط ، نما و فضای داخلی و بیرونی شما را زیبا کنیم

طراحی ویلا مدرن

در خصوص طراحی ویلا باید با اطمبنان گفت مشخصه ی بنای مورد نظر نمای آن بنا می باشدبه عنوان مثال در نمای مدرن از متریال های جدید روز دنیا استفاده می شود  ولی وقتی فرد از نما گذشت و وارد پلان شد بایستی همچنان سبک مدرن را با تمام وجود حس کند این گونه طراحی هنر گروه معمارآقا می باشد.وقتی سخن از نمای مدرن به میان می آید، اغلب ذهن ها به سمت متریال شیشه و فلزات می رود چرا که در یک محدوده زمانی شایع ترین متریال مورد استفاده در نماهای مدرن بودند، اما باید توجه داشت که متریالی چون چوب نیز می تواند انتخاب خوبی برای طراحی چنین نماهایی باشد. البته طراحی و اجرای این نماها نیازمند خلاقیت و ابتکار فوق العاده ای است که در این راستا معماران با استعداد قادرند ویلاهای چوبی لوکس و یا مدرنی را برای کارفرما طراحی کنند. چوب متریالی است که آرامش و راحتی بسیاری را به افراد القا می کند. در اینجا نمونه هایی از خانه های چوبی در طی یک سال اخیر (2016-2017) را فراهم آورده ایم که همراه با معماری مدرن و فن آوری های نوین در ساخت و ساز بوده که زیبایی طبیعت اطراف آنها، جلوه ی خاص و جذاب تری به پروژه بخشیده است.از مزایای این متریال (چوب) می توان به ویژگی عایق حرارتی طبیعی اشاره نمود که در نهایت صرفه جویی انرژی قابل ملاحظه ای در مقایسه با آجر، بتن و خانه های سنگی حاصل می شود. همچنین از آنجا که چوب باعث جذب صر و صدا می شود؛ خانه های مدرن چوبی فضای آرام تری را ارائه می دهند. علاوه بر این با توجه به بومی و طبیعی بودن این مواد، سرعت ساخت و ساز به نسبت بالاتر می رود و ساختار های چوبی به وسیله ی جذب و ذخیره دی اکسید کردنِ جو به محیط کمک به سزایی می کند. بدین صورت جای تعجب ندارد که بسیاری از مردم ترجیح می دهند در خانه های چوبی زندگی کنند. یکی دیگر از بزرگترین مزیت های ساخت و ساز در چنین خانه هایی، میزان بالای انعطاف پذیری است که در هنگام تغییر و بازسازی بسیار خوشایند می باشد

.

 

موقعیت مکانی و طراحی های مدرن خانه

چه چیزی این طراحی های مدرن خانه را بسیار خاص و متفاوت از سایرین کرده است؟

خوب ، یکی از معیارها محل قرارگیری خانه بود که اغلب نقش مهمی در نحوه طراحی خانه دارد. به عنوان مثال ، خانه های طراحی شده توسط معمارآقا تقریباً در جایی در جنگل ، بالاتر از دریا یا پایین ساحل صخره ای ساخته می شوند و به ساکنان آن فرصتی می دهد تا از منظره های نفس گیر یا صداهای آرامش بخشی که امواج دریا هنگام برخورد با سنگهای زیر خانه طبیعت همیشه تأثیر زیادی در طراحی خانه خواهد داشت

ابعاد خانه

بعد ، اندازه خانه. نظر رایج در بین مردم این است که خانه باید زیبا یا شگفت انگیز باشد ، گران باشد. این واقعاً دور از واقعیت است. متوجه خواهید شد که من برای این لیست چند خانه کوچک  درمقایسه با خانه های دیگر انتخاب کردم. به عنوان مثال ، این خانه مینیمالیست و این خانه خلاق. معماران خوب و مشتری های آنها که دارای سلیقه و سبک هستند ، با هم طراحی های مدرن و زیبایی را ایجاد می کنند ، مهم نیست که در پایان خانه چقدر بزرگ باشد.

سبک معماری

صحبت از سبک ، این ما را به معیارهای بعدی می رساند. سبک در معماری. این چیز دیگری است که به شدت به شخصیت شخص مربوط می شود ، اما شما باید اعتراف کنید ، وقتی کسی سبک دارد ، این برای همه واضح است. من فکر می کنم معماران و صاحبان آن خانه ها سبک معماری شگفت انگیزی دارند و این یکی از دلایلی است که من آن خانه ها را در لیست قرار داده ام.

عامل شگفت انگیز در طراحی مدرن

وقتی همه معیارهای توضیح داده شده در بالا را در نظر بگیریم ، تنها یک "فاکتور شگفت انگیز" به دست می آید. وقتی خانه مدرن و طراحی آن را می بینید ، تحت تأثیر قرار می گیرید ، یا تحت تأثیر قرار نمی گیرید. این را می توان به عنوان "عامل شگفت انگیز" توصیف کرد ، و در پایان ، این دلیل اصلی قرار گرفتن این خانه ها در این لیست است. همه آنها توجه من را به خود جلب کردند ، همه من را علاقه مند و تحت تأثیر قرار دادند ، که باعث شد این لیست از 50 طرح برتر خانه مدرن را در انتها تهیه کنم.

طراحی نمای مدرن

نمای اصلی احتمالاً مهمترین قسمت در طراحی هر خانه است. از آنجا که با فضای عمومی روبرو است ، اطمینان حاصل کنید که خانه به خوبی با محیط اطراف ترکیب شده و به طور کلی در همسایگی متناسب باشد. این دو خانه که مدرن طراحی شده اند و معماران  ، نمونه های بسیار خوبی از ظرافت و پیچیدگی کلی طراحی خانه مدرن هستند ، خصوصاً در مورد نمای اصلی

طراحی محوطه و ورودی ویلا مدرن

حتی اگر هنگام طراحی یک خانه از نمای جلو تا حدودی اهمیت بیشتری داشته باشد ، نمای حیاط خلوت بسیار مهم نیست. دو خانه مدرن بعدی نمونه های کاملی از طراحی خانه های بیرونی رو به حیاط خانه هستند که در آن طراحی خانه مدرن با تراس ، استخر و باغ تکمیل می شود

.

سقف سبز به عنوان بخشی از طراحی خانه مدرن

از سقف های سبز اغلب به عنوان عنصری اساسی در مسکن پایدار استفاده می شود. آنها علاوه بر اینکه برای محیط زیست و پایداری کلی خانه شما مفید هستند ، به ظاهر بصری خانه نیز ارزش می بخشند. سنگاپور که توسط معماران Guz طراحی شده است ، یک بام سبز برجسته را بخشی از طراحی مدرن خانه نشان می دهد.

طراحی ویلا مدرن در کویر

حتی اگر زندگی در کویر بسیار ناراحت کننده به نظر می رسد و نمی توان تعجب کرد که چرا کسی می خواهد در کویر زندگی کند ، این اقامتگاه مدرن جالب طراحی شده است نشان می دهد که محاصره با چیزی جز سنگ و شن و ماسه امکان پذیر است و هنوز هم از زندگی راحت لذت می برید فضا. این طراحی مدرن خانه کویری دارای بسیاری از ایده ها و راه حل های نوآورانه برای زندگی در محیط کویر است ، می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را اینجا بخوانید.

طراحی ویلا مدرن

این ویلا مدرن و باورنکردنی که طراحی شده  که در  این اقامتگاه دارای طراحی مدرن ویلا با تراس باورنکردنی ، استخر شنا و فضای داخلی در فضای باز است . مجموعه عکسهای بعدی نشان

می دهد که طراحی مدرن خانه شامل مواردی فراتر از نما است. مسیرهای پیاده روی و مسیرها و همچنین حیاط های جلوی خانه برای نمای ظاهری خانه به همان اندازه نمای خود اهمیت دارند.

          

تعریف طراحی ویلا به سبک مدرن

سبک مدرن ویلا، سبکی است که معمولا از جدیدترین متریال در نمای ساختمان با استفاده از قواعد و قوانین خاصی استفاده می کند. در طراحی نمای مدرن از زوایا و خطوط عمودی و افقی خاص استفاده می شود. نمای مدرن یکی از محبوب ترین نماهای ساختمانی برای ساختمان های مسکونی به شمار می رود. در طراحی نمای مدرن یک ساختمان باید اصول مختلفی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت کرد. استفاده از مصالح و متریال استاندارد مانند آجر، سنگ و … نورپردازی مناسب، قابلیت اجرای طرح و … بخشی از قوانین مربوط به طراحی نمای ساختمان می باشد.طراحی نمای استاندارد یک ساختمان علاوه بر زیبا سازی ساختمان به بالا رفتن عمر مفید آن نیز کمک می کند. از این رو امروزه به بحث طراحی ساختمان از جمله طراحی نمای آن اهمیت زیادی داده شده و از طراحی نمای مدرن بهره گرفته می شود.

ویژگی های نمای مدرن ویلا

۱. نمای مدرن خواهان سادگی و معقول گراییست.
۲. عدم استفاده از جزییات پیچیده در طراحی نمای ساختمان
۳. در طراحی مدرن بیشتر از خطوط افقی و عمودی استفاده می شود.
۴. ایجاد عمق و فضاسازی در نما.
۵. استفاده از مصالح و تکنولوژی نوین صنعت ساختمان.

در طراحی نمای مدرن ساختمان معمولا بیشتر از یک نوع متریال کاربرد دارد این نوع از طراحی نمای ساختمان از اصول معماری مدرن پیروی می نماید که شامل حذف تزیین های ساختمان و سادگی المان های به کار رفته در نمای ساختمان است. در طراحی نمای مدرن ساختمان عموما از زوایای قائم استفاده می شود.استفاده بیشتر از یک نوع متریال ساختمانی در طراحی نمای مدرن ساختمان به معنی استفاده بیش از حد متنوع متریال معماری نیست متاسفانه در برخی پروژه ها شاهد دفرمه شدن طراحی مدرن و ایجاد شکستگی های متععد هستیم که خارج از قواعد طراحی نمای مدرن ساختمان و مغایر با ضوابط تدوین شده شهرداری در خصوص تنوع متریال و شلوغی بیش از اندازه نمای مدرن ساختمان است لذا یکی از مشکلات عدم تایید نمای مدرن ساختمان توسط شهرداری ها عدم توجه به ضوابط و قواعد طراحی نمای مدرن ساختمان می باشد .نماهای مدرن هر چه به سمت یک دستی و یکپارچگی در هارمونی نما بروند چشم نواز تر هستند پیچیدگی های نمای مدرن بیشتر در مهندسی طراحی است تا آنچه که طراح نما قصد دارد به صورت واضح به نمایش درآید. عموما از نماهای مدرنی لذت میبریم که در ذهن ما سوالات متعددی به وجود آورند مانند اینکه چگونه این نما اجرا شده! این قسمت از نمای مدرن به چه وسیله ای مهار شده یا پرسش هایی از این دست که نقاط تکیه گاه و اتصال و قسمت های اصلی و فرعی در سازه نما برای ما واضح نباشند، در طراحی نمای مدرنِ روز سادگی در پشت یک پیچیدگی مهندسی شده پنهان میشود و بیش از پیش در طراحی این دست نماهای مدرن به طراحان معماری نیاز داریم که مسلط به مباحث اجرایی ساختمان باشند و طرح های آنها کاملا قابلیت اجرایی داشته باشند.

برخی آثار طراحی ویلا معماری مدرن در ایران

موزه معماری معاصر،اثر کامران دیبا، مجتمع پارک نیاوران با همکاری نادر اردلان، دانشگاه جندی شاپور و پارک شفق از آثار این دوره است. با وجود تاکید معماری مدرن بر ساده اجرا شدن طرح در این سبک،گاهی در طراحی های اجرا شده در ایران مشاهده می شود مصالح متعددی در این نماها به کار رفته است. همچنین شکستگی بیش از حد فرم ها ،استفاده از فرم های نامتعارف که به منظور جذابتر شدن نما انجام می شود ولی اغلب نتیجه ای مطلوب ندارد.خوشبختانه شهرداری امروزه ضوابطی تدوین کرده است که از تعدد مصالح و بهم ریختگی نما جلوگیری می کند.

۱. نمای ترمووود
۲. نمای کامپوزیت
۳. نمای اچ پی ال
۴. نمای شیشه ای کرتین وال
۵. نمای شیشه ای فریم لس
۶. نمای شیشه ای اسپایدر
۷. نمای سرامیک خشک
۸. نمای لوور آلومینیمومی
۹. نمای دکوراتیو

تاریخچه طراحی ویلا معماری مدرن

معماران در پی جایگزینی برای طراحی داخلی از طریق ساخت شاهکارهایی با ساخت و ساز مصالح معماری مدرن بودند که هم چشم نواز و هم عملکردی باشد. در حالی که آدولف لوس می گفت: (تزیینات جنایت است).(کمتر،بیشتر است)جمله ی معروف میس ون درروهه از شیوه های محبوب عام محسوب می گردید. مدرسه ی باوهاوس از آثار معماری مدرن توسط والتر گروپیوس در سال ۱۹۱۹ ساخته شده است. باوهاوس معتقد به جمله (فرم تابع عملکرد است) بود که یکی از سختی های معماری مدرن در سال ۱۹۳۰ به شمار می رفت.

انواع سبکهای طراحی نمای ویلا و ویژگی های آن ها

اصول طراحی نمای ویلا مدرن

۱. تزینات اندک ویلا

در طراحی نمای مدرن بهتر است از تزیینات اضافه پرهیز کنیم . این در حالی است که در نماهای سنتی شاهد تزیینات پرکار و پیچیدگی‌های بسیار هستیم.در طراحی نمای مدرن گرایش بیشتر به سمت خطوط و الگوهای مینیمال است و دیوارها و سقف‌ها معمولا صاف و یکدست با حداقل تزیینات هستند.در صورت استفاده از الگوهای تکرار شونده نیز بهتر است از الگوهای پر نقش و نگار و نقوش سنتی پرهیز کرد و در عوض تا حد امکان از الگوهای انتزاعی استفاده کرد.

نمونه ای از طراحی نمای مدرن ویلا

۲. رنگ های مناسب

رنگ هایی که در طراحی نمای مدرن و به طور کلی در ساختمان‌های مدرن استفاده می‌شوند معمولا از پالت‌ها و ترکیب‌های رنگی خنثی هستند. رنگ‌هایی مانند کرم، قهوه‌ای، خاکستری یا بژ انتخاب‌های مناسبی هستند.سعی کنید از رنگ‌های سبک استفاده کنید و برای جلوگیری از یکنواختی اندکی رنگ غنی مانند بنفش یا آلبالویی نیز به آن‌ها بیفزایید. برای گرفتن ایده‌های بیشتر از تصاویر زیر کمک بگیرید.

۳. طراحی باز شوها

در طراحی نمای مدرن ،از مهم‌ترین بخش‌های بنا که البته به چگونگی پلان بستگی دارد، محل قرارگیری بازشوها است.در طراحی نمای مدرن مدرن شفافیت بسیار مهم است و به همین دلیل پنجره‌ها نقش بسیار مهمی در نما دارند.در بین اصول و قواعد طراحی نما می توان به بهره گیری از طرح های ساده و در عین حال جذاب اشاره کرد. استفاده گسترده از طراحی های متنوع سبب شلوغی بیش از اندازه نمای ساختمان شده و علیرغم کار زیاد زیبایی ساختمان به چشم نمی آید. در طراحی نمای یک ساختمان به شکل مدرن از طرح های یکدست و هماهنگ استفاده می شود که در عین سادگی دچار پیچیدگی های مهندسی می باشد. نمای مدرن ساختمان به گونه ای طراحی می شود که ذهنیت بیننده جذب نحوه پیاده سازی طرح شده و به دنبال کشف پیچیدگی آن است.

ضوابط شهرداری طراحی نمای ویلا

۴. انتخاب متریال برای ویلا

در طراحی نمای مدرن در واقع مهم نیست که از چه متریالی استفاده می‌کنید، می‌توانید از بتن، چوب، آجر یا هر متریال دیگری استفاده کنید، اما در زمان انتخاب باید به یاد داشته باشید که خطوط صاف و همچنین بافت‌ها و طرح‌های ساده بهترین انتخاب‌ها در طراحی‌ نمای مدرن به حساب می‌آیند.استفاده از چند متریال در کنار یکدیگر در نماهای مدرن استفاده می‌شود اما در ترکیب‌ها باید به تناسب متریال‌ها بسیار دقت کنید، حتی می‌توانید یک بخش از نمای مدرن را با استفاده از متریال برجسته‌تر کنید.

همچنین بخوانید.

ویژگی های نمای کلاسیک یا رومی برای ویلا

۵. سقفهای ساده

در طراحی نمای مدرن سقف‌ها می‌توانند صاف یا شیب‌دار باشند اما سقف‌های منحنی یا گنبددار و همچنین سقف‌های ترکیبی و پیچیده در طراحی‌های مدرن کمتر دیده می‌شوند.

 

تعریف طراحی ویلا به سبک مدرن

سبک مدرن ویلا، سبکی است که معمولا از جدیدترین متریال در نمای ساختمان با استفاده از قواعد و قوانین خاصی استفاده می کند. در طراحی نمای مدرن از زوایا و خطوط عمودی و افقی خاص استفاده می شود. نمای مدرن یکی از محبوب ترین نماهای ساختمانی برای ساختمان های مسکونی به شمار می رود. در طراحی نمای مدرن یک ساختمان باید اصول مختلفی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت کرد. استفاده از مصالح و متریال استاندارد مانند آجر، سنگ و … نورپردازی مناسب، قابلیت اجرای طرح و … بخشی از قوانین مربوط به طراحی نمای ساختمان می باشد.طراحی نمای استاندارد یک ساختمان علاوه بر زیبا سازی ساختمان به بالا رفتن عمر مفید آن نیز کمک می کند. از این رو امروزه به بحث طراحی ساختمان از جمله طراحی نمای آن اهمیت زیادی داده شده و از طراحی نمای مدرن بهره گرفته می شود.

ویژگی های نمای مدرن ویلا

۱. نمای مدرن خواهان سادگی و معقول گراییست.
۲. عدم استفاده از جزییات پیچیده در طراحی نمای ساختمان
۳. در طراحی مدرن بیشتر از خطوط افقی و عمودی استفاده می شود.
۴. ایجاد عمق و فضاسازی در نما.
۵. استفاده از مصالح و تکنولوژی نوین صنعت ساختمان.

در طراحی نمای مدرن ساختمان معمولا بیشتر از یک نوع متریال کاربرد دارد این نوع از طراحی نمای ساختمان از اصول معماری مدرن پیروی می نماید که شامل حذف تزیین های ساختمان و سادگی المان های به کار رفته در نمای ساختمان است. در طراحی نمای مدرن ساختمان عموما از زوایای قائم استفاده می شود.استفاده بیشتر از یک نوع متریال ساختمانی در طراحی نمای مدرن ساختمان به معنی استفاده بیش از حد متنوع متریال معماری نیست متاسفانه در برخی پروژه ها شاهد دفرمه شدن طراحی مدرن و ایجاد شکستگی های متععد هستیم که خارج از قواعد طراحی نمای مدرن ساختمان و مغایر با ضوابط تدوین شده شهرداری در خصوص تنوع متریال و شلوغی بیش از اندازه نمای مدرن ساختمان است لذا یکی از مشکلات عدم تایید نمای مدرن ساختمان توسط شهرداری ها عدم توجه به ضوابط و قواعد طراحی نمای مدرن ساختمان می باشد .نماهای مدرن هر چه به سمت یک دستی و یکپارچگی در هارمونی نما بروند چشم نواز تر هستند پیچیدگی های نمای مدرن بیشتر در مهندسی طراحی است تا آنچه که طراح نما قصد دارد به صورت واضح به نمایش درآید. عموما از نماهای مدرنی لذت میبریم که در ذهن ما سوالات متعددی به وجود آورند مانند اینکه چگونه این نما اجرا شده! این قسمت از نمای مدرن به چه وسیله ای مهار شده یا پرسش هایی از این دست که نقاط تکیه گاه و اتصال و قسمت های اصلی و فرعی در سازه نما برای ما واضح نباشند، در طراحی نمای مدرنِ روز سادگی در پشت یک پیچیدگی مهندسی شده پنهان میشود و بیش از پیش در طراحی این دست نماهای مدرن به طراحان معماری نیاز داریم که مسلط به مباحث اجرایی ساختمان باشند و طرح های آنها کاملا قابلیت اجرایی داشته باشند.

برخی آثار طراحی ویلا معماری مدرن در ایران

موزه معماری معاصر،اثر کامران دیبا، مجتمع پارک نیاوران با همکاری نادر اردلان، دانشگاه جندی شاپور و پارک شفق از آثار این دوره است. با وجود تاکید معماری مدرن بر ساده اجرا شدن طرح در این سبک،گاهی در طراحی های اجرا شده در ایران مشاهده می شود مصالح متعددی در این نماها به کار رفته است. همچنین شکستگی بیش از حد فرم ها ،استفاده از فرم های نامتعارف که به منظور جذابتر شدن نما انجام می شود ولی اغلب نتیجه ای مطلوب ندارد.خوشبختانه شهرداری امروزه ضوابطی تدوین کرده است که از تعدد مصالح و بهم ریختگی نما جلوگیری می کند.

۱. نمای ترمووود
۲. نمای کامپوزیت
۳. نمای اچ پی ال
۴. نمای شیشه ای کرتین وال
۵. نمای شیشه ای فریم لس
۶. نمای شیشه ای اسپایدر
۷. نمای سرامیک خشک
۸. نمای لوور آلومینیمومی
۹. نمای دکوراتیو

تاریخچه طراحی ویلا معماری مدرن

معماران در پی جایگزینی برای طراحی داخلی از طریق ساخت شاهکارهایی با ساخت و ساز مصالح معماری مدرن بودند که هم چشم نواز و هم عملکردی باشد. در حالی که آدولف لوس می گفت: (تزیینات جنایت است).(کمتر،بیشتر است)جمله ی معروف میس ون درروهه از شیوه های محبوب عام محسوب می گردید. مدرسه ی باوهاوس از آثار معماری مدرن توسط والتر گروپیوس در سال ۱۹۱۹ ساخته شده است. باوهاوس معتقد به جمله (فرم تابع عملکرد است) بود که یکی از سختی های معماری مدرن در سال ۱۹۳۰ به شمار می رفت.

انواع سبکهای طراحی نمای ویلا و ویژگی های آن ها

اصول طراحی نمای ویلا مدرن

۱. تزینات اندک ویلا

در طراحی نمای مدرن بهتر است از تزیینات اضافه پرهیز کنیم . این در حالی است که در نماهای سنتی شاهد تزیینات پرکار و پیچیدگی‌های بسیار هستیم.در طراحی نمای مدرن گرایش بیشتر به سمت خطوط و الگوهای مینیمال است و دیوارها و سقف‌ها معمولا صاف و یکدست با حداقل تزیینات هستند.در صورت استفاده از الگوهای تکرار شونده نیز بهتر است از الگوهای پر نقش و نگار و نقوش سنتی پرهیز کرد و در عوض تا حد امکان از الگوهای انتزاعی استفاده کرد.

نمونه ای از طراحی نمای مدرن ویلا

۲. رنگ های مناسب

رنگ هایی که در طراحی نمای مدرن و به طور کلی در ساختمان‌های مدرن استفاده می‌شوند معمولا از پالت‌ها و ترکیب‌های رنگی خنثی هستند. رنگ‌هایی مانند کرم، قهوه‌ای، خاکستری یا بژ انتخاب‌های مناسبی هستند.سعی کنید از رنگ‌های سبک استفاده کنید و برای جلوگیری از یکنواختی اندکی رنگ غنی مانند بنفش یا آلبالویی نیز به آن‌ها بیفزایید. برای گرفتن ایده‌های بیشتر از تصاویر زیر کمک بگیرید.

۳. طراحی باز شوها

در طراحی نمای مدرن ،از مهم‌ترین بخش‌های بنا که البته به چگونگی پلان بستگی دارد، محل قرارگیری بازشوها است.در طراحی نمای مدرن مدرن شفافیت بسیار مهم است و به همین دلیل پنجره‌ها نقش بسیار مهمی در نما دارند.در بین اصول و قواعد طراحی نما می توان به بهره گیری از طرح های ساده و در عین حال جذاب اشاره کرد. استفاده گسترده از طراحی های متنوع سبب شلوغی بیش از اندازه نمای ساختمان شده و علیرغم کار زیاد زیبایی ساختمان به چشم نمی آید. در طراحی نمای یک ساختمان به شکل مدرن از طرح های یکدست و هماهنگ استفاده می شود که در عین سادگی دچار پیچیدگی های مهندسی می باشد. نمای مدرن ساختمان به گونه ای طراحی می شود که ذهنیت بیننده جذب نحوه پیاده سازی طرح شده و به دنبال کشف پیچیدگی آن است.

ضوابط شهرداری طراحی نمای ویلا

۴. انتخاب متریال برای ویلا

در طراحی نمای مدرن در واقع مهم نیست که از چه متریالی استفاده می‌کنید، می‌توانید از بتن، چوب، آجر یا هر متریال دیگری استفاده کنید، اما در زمان انتخاب باید به یاد داشته باشید که خطوط صاف و همچنین بافت‌ها و طرح‌های ساده بهترین انتخاب‌ها در طراحی‌ نمای مدرن به حساب می‌آیند.استفاده از چند متریال در کنار یکدیگر در نماهای مدرن استفاده می‌شود اما در ترکیب‌ها باید به تناسب متریال‌ها بسیار دقت کنید، حتی می‌توانید یک بخش از نمای مدرن را با استفاده از متریال برجسته‌تر کنید.

همچنین بخوانید.

ویژگی های نمای کلاسیک یا رومی برای ویلا

۵. سقفهای ساده

در طراحی نمای مدرن سقف‌ها می‌توانند صاف یا شیب‌دار باشند اما سقف‌های منحنی یا گنبددار و همچنین سقف‌های ترکیبی و پیچیده در طراحی‌های مدرن کمتر دیده می‌شوند.