طراحی ویلا مدرن گرم

ما مشتاق هستیم محیط ، نما و فضای داخلی و بیرونی شما را زیبا کنیم

ویلا مدرن گرم

برگرفته از آرزوی مالک برای یک خانه جدید با مفهوم طراحی ساده و مدرن و در عین حال راحت و سال ها ماندگار

پس از زندگی در یک خانه قدیمی  مالک تصمیم به طراحی و ساخت یک بنای ماندگار را میگیرد ، مدت ها پس از بحث در مورد این پروژه به این نتیجه میرسیم که خانه را می توان از دو طرف زیبا کرد و در عین حال با گرمای مستقیم نور خورشید از غرب روبرو کرد.


در این پروژه از سازه بابتنی استفاده شده است با این حال،  بتن به عنوان سیستم اصلی ساخت و ساز مناسب ترین سازه برای این نوع طراحی در نظر گرفته می شود. یک پایه دال بتنی برای کاهش یا به حداقل رساندن آسیبی که می تواند به خانه های موجود در نزدیکی تا حد امکان وارد شود استفاده می شود.

 

 

 

این خانه به سبک طراحی خانه های مدرن ژاپنی میباشد که مانند استفاده از فضاها و همچنین از دهانه های زیاد برای حداکثر نور طبیعی و تهویه، استفاده از فلسفه باغ ذن برای مناطق بیرونی برای به حداقل رساندن تعمیر و نگهداری و استفاده از بسیاری از مواد چوبی که می تواند بر این خانه تسلط پیدا کنید. چه در معماری و چه از نظر طراحی داخلی بسیار زیرکانه و با جزییات بررسی و طراحی شده است.

 

 

 

یکی از فضاهایی که در این خانه در اولویت قرار دارد، فضای نشیمن است که اتاق غذاخوری را به عنوان یک فضای نیمه عمومی در نظر گرفته شده است. دهانه های بزرگ با درهای کشویی روی این قسمت طراحی شده است تا بتوان با پاسیو در بیرون تعامل داشته باشد. این منطقه به گونه ای طراحی شده است که حداکثر چشم انداز را داشته باشد، اما به شدت ایمن و خصوصی است، به دلیل اینکه به هیچ عنوان مشرفیت ندارد .

 

 

 

عمدتاً دیوارها با موادی که گران قیمت و غیر ضروری باشند پوشانده نمی شوند. این همان چیزی است که هست که دیوارهای آجری نقاشی شده دست ساز به ما القا میکند و به دلیل شباهت فلسفه طراحی از معمار و طراحی داخلی، به عنوان نکته اصلی انتخاب شده اند. که کم و بیش از اصل Wabi-Sabi استفاده شده است امادر این طراحی  ناقص، ما می توانیم زیبایی و منحصر به فرد بودن آن را درک کنیم .

 

 

 

 

اکنون، کارفرما می تواند با نهایت لذت و آرامش در این بنای ماندگار زندگی کند، زیرا خانه از ابتدا به دقت فکر و خلاقانه طراحی شده است. یک نکته بسیار مهم و کاربردی ارتباط و انتقال انرژی از فضای بیرونی  چون نور،طبیعت و اکسیژن با فضای داخلی تداعی راحتی انسان در محیط زندگی را دارد .